Showing posts with label Glass pearls. Show all posts
Showing posts with label Glass pearls. Show all posts

Wednesday, 10 June 2015

Exclusive bead embroidered necklace "Dominant"

[LT] Rodausi su išskirtiniu kaklo papuošalu "Dominantė", skirtą drąsiai, pasitikinčiai savimi merginai. Papuošalas sukurtas iš dviejų Botsvanos Agatų, apsiuvinėtų hematitu, čekišku bei japonišku biseriu. Išskirtinumui sukurti taip panaudoti hematito spalvos stikliniai perlai bei akriliniai spygliai. Užsegimas sidabro spalvos ~40-56cm. Karoliukais siuvinėta dalis ~9x6cm, centrinė dalis su spygliu ~13,5x6cm.
"Dominantės" šūkis: "Išmesk mane pas vilkus ir aš grįšiu vadovaudama būriui."

[EN] I'm showing up with exclusive necklace "Dominant" dedicated to brave, self-confident woman. Necklace is made from two Botswana Agates, bead embroidered with hematite, Czech and Japanese seed beads. To make it more exclusive, it was used hematite colour glass pearls and acrylic  spikes. The clasp is silver coloured ~40-56cm. Bead embroidered part is ~9x6cm, central part with the spike is ~13,5x6cm.
"Dominant" slogan: "Throw me to the wolves and I'll return leading the pack."







Friday, 20 March 2015

Bead embroidered necklace "Mysterious"

[LT] Gulėjo seniai mano papuošalų skrynelėj nežinomas akmuo, kurį gavau iš draugės. Šiandien akmuo pavirto į mielą pakabuką, pavadinimu "Paslaptingasis". Centrinis akmuo dekoruotas čekišku biseriu bei stikliniais perlais. Pakabukui sukurti taip pat panaudota Ametisto skalda, stikliniai karoliukai. Užsegimas sidabro spalvos, reguliuojamas 50-54cm. Pakabukas ~4x9cm. Ieško šeimininkės.

[EN] I had an unknown stone which I got from my friend. It was lying in my jewelry box for a long time. Today that stone became into a nice pendant, named "Mysterious". Central stone is decorated with Czech seed beads and glass pearls. It is also used Amethyst chip beads, glass beads. The clasp is silver coloured and can be adjustable 50-54cm. The necklace is ~4x9cm. Still available.




Thursday, 5 March 2015

Bracelet and earrings set "My Pink Dream"

[LT] Šiandien rodausi su apyrankės ir auskarėlių komplektu, pavadinimu "Mano rožinė svajonė". Papuošalai buvo kurti specialiai konkursui "Mano svajonė", kurį organizuoja Lietuvos biseriautojų bendruomenė.

Apyrankei sukurti centre panaudojau Jaspio akmenį, kurį apsiuvau stikliniais perlais. Apyrankės šonuose įsiuvau po gabalėlį ametisto ir dvi rusvas žvaigždes. Visa apyrankė siuvinėta čekišku ir japonišku biseriu. Centrinis akmuo 5cm, apyrankės plotis 3cm. Ilgis reguliuojamas.

Auskarėliai suverti iš čekiško biserio bei stiklinių perlų. Taip pat panaudotos sidabro spalvos detalės. Komplektas laisvas, galima įsigyti. 

[EN] Today I am showing you bracelet and earrings set named "My Pink Dream". Jewelry was made specially for the competition "My Dream" which is organized by Lithuanian seed beads community.

Bracelet was created with Jasper stone in the center and embroidered with glass pearls. On the sides I embroidered two pieces of Amethyst chips and two brown stars. All bracelet is embroidered with Czech and Japanese seed beads. Central stone is 5cm, width of the bracelet 3cm, length is adjustable.

Earrings was made of Czech seed beads and glass pearls. Also, it was used silver coloured elements. The set is still available.













Wednesday, 11 February 2015

Necklace "The Earth"

[LT] Šįkart iš arčiau aprodysiu vieną didžiausių mano siuvinėtų (kol kas) kolje. Nors papuošalas jau buvo pristatytas Komotini mugėje bei mano FB puslapyje (beje, tik viena nuotrauka), tačiau norisi ir internautams aprodyti iš arčiau.

[EN] This time I am about to show you one of the biggest necklaces (so far) that I embroidered. Even though the necklace was shown already in bazaar in Komotini and my FB page (one photo only), but I also would like to share some more close up photos with guests from the internet.

[LT] Kolje pavadinau "Žemės" vardu. Papuošalo centrinė dalis kurta iš Jaspio akmens, taip pat naudoti Tigro akies akmens, Saulės akmens, stiklinių perlų, čekiško stiklo karoliukai. Siuvinėta čekišku ir japonišku biseriu, nugarėlėje naudotas juodas filcas. Kolje ilgis ~48cm, centrinė dalis ~4,5x10,5cm.

[EN] I named necklace "The Earth". The center was created from Sea sediment jasper. Also, it was used Tiger eye stones, Goldstones, glass pearls, Czech glass beads. The necklace was embroidered with Czech and Japanese seed beads. On the other side was used black filc. Necklace length is ~48cm, central part ~4,5x10,5cm.

[LT] Kolje vis dar laisvas, jį galima įsigyti.

[EN] The necklace is still available. 








Thursday, 7 March 2013

Vargai ir džiaugsmai Akademijoje. Pirma savaitė

Lygiai prieš savaitę startavo XI Auksarankių akademija. Prieš metus dalyvavau, patiko, baigiau "Siuvinėjimo biseriu" klasę pas Vitalytę. Šiemet susigundžiau išbandyti dar kartą mokslus ir nukeliavau į klasę, pavadinimu "Vėrimas biseriu" pas tą pačią mokytoją.

Kol kas įspūdžiai nelabai malonūs, tačiau tikiuosi prisijaukinti vėrimą biseriu palaipsniui. Galimybės papuošalams išties neribotos, tačiau reikalauja itin didelės kantrybės, kruopštumo ir ypatingai kokybiškų medžiagų.

Į blog'ą kelsiu savo atliktus namų darbus su trumpučiais aprašymais, kaip man sekėsi bei kokias kančias ar malonumus patyriau dirbdama.

"Vėrimas biseriu"


Pirmas namų darbas
Pirmas namų darbas atrodė gana paprastas: suverti du kvadratus Right Angle Wave (RAW) būdu bei iš jų padaryti auskarus. Pirma pažintis su vėrimu buvo nekokia: pirmieji kvadratai buvo nelygūs, išsikraipę, karoliukai lakstė taip, kaip jiems patiko ir manęs visiškai neklausė. Rezultatu buvau itin nepatenkinta, tad teko viską ardyti. Antras dublis buvo ne ką geresnis, deja...

Trečias kartas nemeluoja kaip sakant. Trečiam kartui išsitraukiau nr.11 Toho biserio turkio spalvos ir dar kartelį bandžiau verti. Rezultatas išėjo geras, galiausiai pažabojau karoliukus ir perpratau Right Angle Wave vėrimo būdą. Jis nėra sunkus, tačiau reikalauja įgūdžių. Suvėrusi abu kvadratėlius juos papuošiau baltais stikliniais 4mm perliukais. Viršuje papuošimui panaudojau turkio spalvos stiklinius karoliukus. Kvadratai 20x20mm, auskarų ilgis su kabliuku ~6,5cm.

Pakrikštijau juos vardu "Bundantis pavasaris"
Rezultatą matote nuotraukoje:


Antras namų darbas
Antroji namų darbo užduotis: suverti apyrankę tuo pačiu vėrimo būdu RAW. Kadangi auskarus gamindama jau šiek tiek perpratau šią techniką - didesnių sunkumų veriant nekilo. Raštas paprastas, suprantamas, lengvai įsimenamas. Greitai išmokau mintinai kas po ko eina ir vėriau, vėriau, vėriau...

Sunkumas man buvo prisiversti suverti tą apyrankę, nes buvo paprasčiausiai nuobodu daryti tuos pačius veiksmus, kišti adatą vis ten pat, o rezultatas toks menkas atrodė ir vos vos stūmiausi į priekį. Prireikė tikrai nemažai valios pastangų įdėti, kad užbaigčiau apyrankę.

Veriant į pabaigą sulūžo paskutinė mano adata. Bet negi mesiu viską ir nepabaigsiu? Tikrai ne! Viską užbaigiau su sulūžusia adata ir dabar laukiu siuntinuko, kol atkeliaus naujos pas mane ir galėsiu darbuotis toliau.

Nors mano mokytoja Vitalytė visoms primigtinai liepė verti su Toho biseriu (kadangi jis vienas iš lygiausių), aš jos nepaklausiau ir vėriau su paprastu čekišku, kurį radau tarp savo atsargų. Naudojau juodą apvalų biserį (nr.10 arba nr.11), bei stačiakampį sidabro spalvos, blizgų biserį. Dekoracijai pasirinkau juodos spalvos 4mm stiklinius perliukus. Visos apyrankės ilgis apie 16cm, vertos dalies ilgis apie 14cm, plotis apie 2,5cm. Užsegimas sidabro spalvos, lengvai galima užsisegti pačiai. Suverti tokią apyrankę man užtruko 8 valandas!

Apyrankė realiai atrodo gražiau, kadangi šviesoje matosi, kaip blizga ir žaižaruoja šviesusis biseris. Gavo ir vardą mano apyrankė: "Naktinis pasimatymas"





"Papuošalai nerti iš vielutės"


Pirmas namų darbas.
Deja, taip jau yra, kad mokantis vienos technikos vienoje klasėje, oficialiai negali mokytis kitoje. Laisvu nuo biserio metu, įkišu nosį į nėrimo vielute klasę ir atidžiai seku ten pamokas.

Pirmoji užduotis: pritaikyti paprastas pynutes ir iš jų pagaminti apyrankę arba auskarus. Apyrankę jau buvau bandžiusi kažkada seniau pagaminti ir manau, kad man visai neblogai pavyko. Sunkumai, kuriuos patyriau tada gamindama apyrankę: labai sunku apskaičiuoti kiek nerti, kad apyrankės ilgis būtų tinkamas; susukus smulkias vielutes sudėtinga jas apsukti keletą kartų ir dar taip, kad jos niekur nekibtų ir būtų prigludusios prie dirbinio. 

Apyrankė nerta 1,5 dydžio vąšeliu su 0,2mm vielute. Naudotas čekiškas stiklas (3mm,4mm), stikliniai perliukai (4mm, 6mm), akriliniai karoliukai, sidabro spalvos detalės. Ilgis apie 18cm. 

Apyrankė "Vasara"


Kadangi apyrankę jau buvau seniau gaminusi, tad nusprendžiau imtis auskarų gamybos. Išsitraukiau savo vąšelį, žiūriu kabliukas toks sulinkęs, nuvargęs... Galvoju prieš darbą reikia ištiesinti. Pasiėmiau plokščias replytes ir tik spėjau suspausti kabliuką kai jis netikėtai(!) nulūžo. Taigi sulaužiau dar vieną savo įrankį. Dabar jau tikrai reikės atsinaujinti :)

Pasiėmiau kitą vąšelį 1,5 dydžio, 0,2mm vielutę ir permatomą kinietišką biserį. Kadangi nesu ta, kuri mėgsta skaičiuoti, biserį ant vielutės vėriau kol nusibodo... Pynelė vieno auskaro išėjo apie 63cm. Nerti buvo gana lengva, su didesniais sunkumais nesusidūriau. 

Galbūt išskirčiau pačią auskarų gaminimo pabaigą, kai reikėjo storesnę vielutę tarpusavyje susukti. Taip pat teko ilgai minkyti abu auskarus, kol išgavau norimą formą ir kad ji abiejuose auskaruose būtų vienoda.

Auskarai pavadinimu "Išdykę lašeliai"


Taigi tokie mano džiaugsmai ir vargai pirmą mokslų savaitę. Vėrimas biseriu kol kas nežavi, tačiau tikiuosi jį prisijaukinti. Nėrimas vielute labai patiko, tačiau čia prireiks daugiau kruopštumo ir atidumo :)

Sunday, 27 January 2013

Vudu akys

Atsimenu dar kai prasidėjo Auksarankių Akademija, tada rašiau motyvacinį laišką į klasę pavadinimu "Siuvinėjimas biseriu". Dėstytoja Vitalytė mane mielai priėmė ir išmokė tikrai subtilių ir įdomių dalykėlių. Tuo tarpu mano kambariokė bandė perkąsti knygų rišimo subtilybes. Tada ir pasakėm viena kitai, kad apsikeisim tuo, ką išmokom. Gaila, kad tiek ilgai reikėjo laukti...

Bet galų gale išsiuvinėjau jai apyrankę. Triūsiau tikrai ne vieną ir ne du vakarus. Apyrankė siuvinėta ant juodo filco, centrinis akmuo - spėju, kad agatas (gavau šį akmenuką dovanų kažkada). Akys suformuotos iš stiklinių perlų. Kitoje pusėje paklijuotas taip pat juodas filcas.

Žodis vudu (Voodoo, Wudu arba Vaudou) kilęs iš Vakarų Afrikos eve genties kalbos ir reiškia "globojanti dvasia". 
Su šia apyranke linkiu savo mielajai kambariokei sėkmės, aštraus proto ir sužavėti visus aplinkinius savo gabumais. Šitos Vudu akys daug ir plačiai mato... :)