Showing posts with label Earrings. Show all posts
Showing posts with label Earrings. Show all posts

Wednesday, 13 May 2015

Bead embroidered earrings "Egyptian Sun"

[LT] Atkeliauju šiandien su naujais auskarais, siuvinėtais biseriu. Pavadinau juos "Egipto saulė". Pagrindui naudojau juodą odą, centre - turkio akmuo, dekoruotas čekišku bei japonišku biseriu ir Baltijos gintaro gabaliukais. Auskarų ilgis (su kabliuku) ~8cm, siuvinėta dalis ~6x3cm. Nugarėlėje juoda oda, užsegimai žalvario spalvos.

[EN] Today I am coming with new bead embroidered earrings, named "Egyptian Sun". I used black leather for the base and the turquoise stone in the center which I decorated with Czech and Japanese seed beads and the Baltic amber chips. The length (included brass coloured hooks) of the earrings ~8cm, bead embroidered part ~6x3cm. Black leather used for the backing.





Monday, 4 May 2015

Bead embroidered set "Evening in the Sea"

[LT] Šiandien atnešu Jums naujausią karoliukais siuvinėtą apyrankės ir auskarų komplektą, kurį pavadinau "Vakaras Jūroje". Komplektui sukurti naudojau kvadratinius kriauklių gabaliukus, kuriuos papuošiau smulkiu Baltijos gintaru. Krašteliams dekoruoti pasirinkau aukščiausios kokybės japonišką biserį, o nugarėlei panaudojau juodą odą. Apyrankės žalvario spalvos užsegimas reguliuojamas 18,5-20cm. Kvadratėliai ~2,7x2,7cm. Auskarų ilgis (su kabliuku) ~5cm. Ieško šeimininkės.

[EN] Today I brought You my new bead embroidered bracelet's and earrings' set, named "Evening in the Sea". To create the set I used square seashell pieces which I decorate with little bits of Baltic amber. To design the edging I used premium Japanese seed beads and the black leather for backing. The clasp of the bracelet is brass coloured and can be adjustable 18,5-20cm. Squares are ~2,7x2,7cm. The length of the earrings (included hook) is ~5cm. Still available.









Thursday, 5 March 2015

Bracelet and earrings set "My Pink Dream"

[LT] Šiandien rodausi su apyrankės ir auskarėlių komplektu, pavadinimu "Mano rožinė svajonė". Papuošalai buvo kurti specialiai konkursui "Mano svajonė", kurį organizuoja Lietuvos biseriautojų bendruomenė.

Apyrankei sukurti centre panaudojau Jaspio akmenį, kurį apsiuvau stikliniais perlais. Apyrankės šonuose įsiuvau po gabalėlį ametisto ir dvi rusvas žvaigždes. Visa apyrankė siuvinėta čekišku ir japonišku biseriu. Centrinis akmuo 5cm, apyrankės plotis 3cm. Ilgis reguliuojamas.

Auskarėliai suverti iš čekiško biserio bei stiklinių perlų. Taip pat panaudotos sidabro spalvos detalės. Komplektas laisvas, galima įsigyti. 

[EN] Today I am showing you bracelet and earrings set named "My Pink Dream". Jewelry was made specially for the competition "My Dream" which is organized by Lithuanian seed beads community.

Bracelet was created with Jasper stone in the center and embroidered with glass pearls. On the sides I embroidered two pieces of Amethyst chips and two brown stars. All bracelet is embroidered with Czech and Japanese seed beads. Central stone is 5cm, width of the bracelet 3cm, length is adjustable.

Earrings was made of Czech seed beads and glass pearls. Also, it was used silver coloured elements. The set is still available.













Thursday, 7 March 2013

Vargai ir džiaugsmai Akademijoje. Pirma savaitė

Lygiai prieš savaitę startavo XI Auksarankių akademija. Prieš metus dalyvavau, patiko, baigiau "Siuvinėjimo biseriu" klasę pas Vitalytę. Šiemet susigundžiau išbandyti dar kartą mokslus ir nukeliavau į klasę, pavadinimu "Vėrimas biseriu" pas tą pačią mokytoją.

Kol kas įspūdžiai nelabai malonūs, tačiau tikiuosi prisijaukinti vėrimą biseriu palaipsniui. Galimybės papuošalams išties neribotos, tačiau reikalauja itin didelės kantrybės, kruopštumo ir ypatingai kokybiškų medžiagų.

Į blog'ą kelsiu savo atliktus namų darbus su trumpučiais aprašymais, kaip man sekėsi bei kokias kančias ar malonumus patyriau dirbdama.

"Vėrimas biseriu"


Pirmas namų darbas
Pirmas namų darbas atrodė gana paprastas: suverti du kvadratus Right Angle Wave (RAW) būdu bei iš jų padaryti auskarus. Pirma pažintis su vėrimu buvo nekokia: pirmieji kvadratai buvo nelygūs, išsikraipę, karoliukai lakstė taip, kaip jiems patiko ir manęs visiškai neklausė. Rezultatu buvau itin nepatenkinta, tad teko viską ardyti. Antras dublis buvo ne ką geresnis, deja...

Trečias kartas nemeluoja kaip sakant. Trečiam kartui išsitraukiau nr.11 Toho biserio turkio spalvos ir dar kartelį bandžiau verti. Rezultatas išėjo geras, galiausiai pažabojau karoliukus ir perpratau Right Angle Wave vėrimo būdą. Jis nėra sunkus, tačiau reikalauja įgūdžių. Suvėrusi abu kvadratėlius juos papuošiau baltais stikliniais 4mm perliukais. Viršuje papuošimui panaudojau turkio spalvos stiklinius karoliukus. Kvadratai 20x20mm, auskarų ilgis su kabliuku ~6,5cm.

Pakrikštijau juos vardu "Bundantis pavasaris"
Rezultatą matote nuotraukoje:


Antras namų darbas
Antroji namų darbo užduotis: suverti apyrankę tuo pačiu vėrimo būdu RAW. Kadangi auskarus gamindama jau šiek tiek perpratau šią techniką - didesnių sunkumų veriant nekilo. Raštas paprastas, suprantamas, lengvai įsimenamas. Greitai išmokau mintinai kas po ko eina ir vėriau, vėriau, vėriau...

Sunkumas man buvo prisiversti suverti tą apyrankę, nes buvo paprasčiausiai nuobodu daryti tuos pačius veiksmus, kišti adatą vis ten pat, o rezultatas toks menkas atrodė ir vos vos stūmiausi į priekį. Prireikė tikrai nemažai valios pastangų įdėti, kad užbaigčiau apyrankę.

Veriant į pabaigą sulūžo paskutinė mano adata. Bet negi mesiu viską ir nepabaigsiu? Tikrai ne! Viską užbaigiau su sulūžusia adata ir dabar laukiu siuntinuko, kol atkeliaus naujos pas mane ir galėsiu darbuotis toliau.

Nors mano mokytoja Vitalytė visoms primigtinai liepė verti su Toho biseriu (kadangi jis vienas iš lygiausių), aš jos nepaklausiau ir vėriau su paprastu čekišku, kurį radau tarp savo atsargų. Naudojau juodą apvalų biserį (nr.10 arba nr.11), bei stačiakampį sidabro spalvos, blizgų biserį. Dekoracijai pasirinkau juodos spalvos 4mm stiklinius perliukus. Visos apyrankės ilgis apie 16cm, vertos dalies ilgis apie 14cm, plotis apie 2,5cm. Užsegimas sidabro spalvos, lengvai galima užsisegti pačiai. Suverti tokią apyrankę man užtruko 8 valandas!

Apyrankė realiai atrodo gražiau, kadangi šviesoje matosi, kaip blizga ir žaižaruoja šviesusis biseris. Gavo ir vardą mano apyrankė: "Naktinis pasimatymas"





"Papuošalai nerti iš vielutės"


Pirmas namų darbas.
Deja, taip jau yra, kad mokantis vienos technikos vienoje klasėje, oficialiai negali mokytis kitoje. Laisvu nuo biserio metu, įkišu nosį į nėrimo vielute klasę ir atidžiai seku ten pamokas.

Pirmoji užduotis: pritaikyti paprastas pynutes ir iš jų pagaminti apyrankę arba auskarus. Apyrankę jau buvau bandžiusi kažkada seniau pagaminti ir manau, kad man visai neblogai pavyko. Sunkumai, kuriuos patyriau tada gamindama apyrankę: labai sunku apskaičiuoti kiek nerti, kad apyrankės ilgis būtų tinkamas; susukus smulkias vielutes sudėtinga jas apsukti keletą kartų ir dar taip, kad jos niekur nekibtų ir būtų prigludusios prie dirbinio. 

Apyrankė nerta 1,5 dydžio vąšeliu su 0,2mm vielute. Naudotas čekiškas stiklas (3mm,4mm), stikliniai perliukai (4mm, 6mm), akriliniai karoliukai, sidabro spalvos detalės. Ilgis apie 18cm. 

Apyrankė "Vasara"


Kadangi apyrankę jau buvau seniau gaminusi, tad nusprendžiau imtis auskarų gamybos. Išsitraukiau savo vąšelį, žiūriu kabliukas toks sulinkęs, nuvargęs... Galvoju prieš darbą reikia ištiesinti. Pasiėmiau plokščias replytes ir tik spėjau suspausti kabliuką kai jis netikėtai(!) nulūžo. Taigi sulaužiau dar vieną savo įrankį. Dabar jau tikrai reikės atsinaujinti :)

Pasiėmiau kitą vąšelį 1,5 dydžio, 0,2mm vielutę ir permatomą kinietišką biserį. Kadangi nesu ta, kuri mėgsta skaičiuoti, biserį ant vielutės vėriau kol nusibodo... Pynelė vieno auskaro išėjo apie 63cm. Nerti buvo gana lengva, su didesniais sunkumais nesusidūriau. 

Galbūt išskirčiau pačią auskarų gaminimo pabaigą, kai reikėjo storesnę vielutę tarpusavyje susukti. Taip pat teko ilgai minkyti abu auskarus, kol išgavau norimą formą ir kad ji abiejuose auskaruose būtų vienoda.

Auskarai pavadinimu "Išdykę lašeliai"


Taigi tokie mano džiaugsmai ir vargai pirmą mokslų savaitę. Vėrimas biseriu kol kas nežavi, tačiau tikiuosi jį prisijaukinti. Nėrimas vielute labai patiko, tačiau čia prireiks daugiau kruopštumo ir atidumo :)