Thursday, 4 April 2013

Akmuo širdžiai: Avantiurinas

Kristalo forma – Trigonalinė – heksagonalinė

Spalva – dažniausiai žalia (įvairaus intensyvumo), taip pat oranžinė, persiko spalvos, ruda, mėlyna. Panašus į nefritą, žadeitą. Atpažįstamas iš akmenį išraizgiusių plonyčių žaižaruojančių sidabrinių ir rausvų žėručio siūlelių, geležies plėvelių ar auksinio pirito dalelių. Retas lašišos raudonumo ir žydras avantiūrinas.

Šaltiniai – Indija, Čilė, Ispanija, Rusija, Brazilija, Austrija, Tanzanija.

Zodiako ženklai – tai yra Vėžio, Jaučio ir Šaulio akmuo. Taip pat tinka Svarstyklėms, Avinui.

Ezoterinės savybės – šis akmuo suaktyvina žmogaus jausmus, paryškina išgyvenimus, suteikia skrydžio, labai geros savijautos įspūdį. Pakelia nuotaiką užplūdus liūdesiui, padeda įveikti drovumą. Šis akmuo skatina individualumą, pasitikėjimą savimi, svajonių įgyvendinimą, kūrybiškumą, padeda nekreipti dėmesio į rūpesčius, neutralizuoja stresą. Taip pat avantiūrinas sugeria elektromagnetines bangas, negatyvias energijas, įvairias baimes ir nerimą.

Avantiurinas laikomas laimę nešančiu talismanu ir yra populiarus tarp lošėjų. Senovės Tibete jis buvo nešiojamas trumparegystei sumažinti. Tikima, kad jis sustiprina širdį bei padeda “sudužus širdžiai” dvasine prasme. Pritraukia sėkmę meilėje.

Avantiūrinas – jausmų išraiškos akmuo, slopina pyktį ir baimę, suteikia emocinę ramybę, skatina žmogų tapti lyderiu, atsikratyti neryžtingumo. Jis yra žinomas kaip geriausias fizinio ir astralinio pasaulio sergėtojas.

Padeda išvengti arteriosklerozės, širdies infarkto, mažina uždegimus, alergijas. Avantiūrinas skatina metabolizmą bei mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Galima nešioti, kad apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių (saulės smūgio, nudegimų).

Avantiūrinas malšina migreninį galvos, akių skausmą, gydo širdį, plaučius, kasą, taip pat raumenų ir urogenitalines ligas, plaukų slinkimą. Labiausiai padeda avantiūrino papuošalai – karoliai, pakabukas arba apyrankė. Beje, nesitikėkite greito efekto, šis akmuo „žaibiškai” neveikia. Jei žinote, kad daugiausia problemų jums kelia regėjimas ir širdies funkcijų sutrikimai, avantiūrinas visada turi būti šalia jūsų.

Šviesiai žalias avantiūrinas veikia sveikiausias organų ląsteles ir padeda išnešioti jų gyvybines jėgas.

Tamsiai žalias avantiūrinas intensyviai išvalo visus gyvybiškai svarbius organus, ypač tuos, kurie labiausiai pažeisti. Ilgą laiką nešiojant avantiūriną sustiprėja visas organizmas. Dėl to jis ypač tinka tiems, kurių silpnas imunitetas, vargina lėtiniai skausmai. Palengvina chronišką bronchitą, žarnyno veiklos sutrikimus, depresinę būklę. Tinkamas akmuo vyresnio amžiaus žmonėms.

Žalias avantiūrinas gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą, silpstantį regėjimą, padeda subalansuoti vyriškąjį ir moteriškąjį pradus. Skausmui sumažinti avantiūrino vėrinį galima dėti prie skaudančios vietos, chroniškoms ligoms gydyti – pridėti prie pėdų.

Tamsaus avantiūrino negalima nešioti vartojant stiprius toksiškus vaistus.

Dauguma kristalų, turintys avantiurino vardą, yra senovės istorijos dalis. Įrankiai ir karoliukai, pagaminti iš avantiurino, dažnai buvo randami archeologinių kasinėjimų metu. Grubiai išraižyti artefaktai, kuriems beveik 2,5 milijono metų, buvo rasti Omo slėnyje, Etiopijoje. Avantiurino lauko špatas daugelyje kultūrų tūkstančius metų buvo naudojamas pagerbti saulei bei pritraukti saulės energijai.

Idar-Oberstein, Vokietijoje visame pasaulyje garsėja savo brangakmenių drožėjais. Vienas drožėjas, Helmut Wolf, padarė rankomis obeliską iš žalio avantiurino, kuris sveria 2,5 tonos ir yra 5 ½ pėdų aukščio (~1,68m).

Žalio avantiurino vaza su 6 pėdų (~1,83m) pakraščio perimetru bei buvusi 4 pėdų (~1,22m) aukščio, 1843m buvo pristatyta serui Roderick L. Murchison nuo Rusijos caro. Ši dovana iškeliavo kaip padėka serui už jo geologinį tyrimą Rusijos imperijoje. Londono praktinės geologijos muziejus neseniai grąžino šią milžinišką vazą į Rusiją. Ją dabar galima pamatyti Sankt Peterburgo Ermitaže.

Tibetiečiai žalią avantiuriną inkrustuodavo šventyklose vietoj akių į ikonas. Brangakmenis turėjo suteikti vizinių galiu vienuoliams, kurie dirbdavo su dievams atstovaujančioms statulomis. Taip pat Tibeto gydytojai avantiuriną naudojo trumparegystės gydymui.

Parengta pagal: http://www.akmensmagija.lt/lt/akmenys/akmenys-a-g/avamtiurinas, http://www.freewebs.com/pusbrangiai-akmenys/avanturinas.html, http://turkis.lt/avantiurinas, http://changems.blogspot.com/2007/04/aventurine.html